Wolnym Byc

Praca zdalna, część 2. Zalety.

## Wszystkie wpisy z serii znajdziesz pod tym adresem. ##

Skoro już wiemy, o co chodzi w wykonywaniu swoich obowiązków na odległość, warto poznać zalety takiego stylu pracy (z kolei wady przedstawię za tydzień). Dla tych, którzy myślą o zmianie trybu pracy w obecnej organizacji, będzie to zbiór cennych argumentów, z którego skorzystać mogą zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Bo jedni i drudzy mogą wynieść z takiej współpracy niesamowicie wiele, o ile tylko uwzględnią możliwości i zagrożenia, jakie niesie ze sobą telepraca.

Poniższe zestawienie jest uporządkowane według „mocy” poszczególnych zalet. Im wyżej, tym argument bardziej znaczący, oczywiście z mojego punktu widzenia! Podczas lektury pamiętaj, że każdy argument ma ziarnko (a czasami – cały worek) mojego subiektywnego spojrzenia na temat pracy zdalnej. Zachęcam więc do przefiltrowania poniższej listy przez własne doświadczenia i dzielenia się własnymi wnioskami. Prosiłbym jednak, żebyśmy poruszali się w kategorii zalet telepracy – na temat jej wad podyskutujemy za tydzień. Zaczynamy!

Zamiast stać w korku… wolę pobiegać w takich okolicznościach przyrody 😀

Nasz tydzień w Karpaczu zaczynał się właśnie tak…

Nie oszukujmy się… mimo, że warto, w biurze tego po prostu nie zrobisz 🙂

Dla nieświadomych: to zdjęcie poglądowe. Praca z chorym dzieckiem zdecydowanie tak nie wygląda 😉

Powyższy wpis jest najdłuższym w całej „zdalnej” serii, którą tworzę. Niech to będzie argumentem potwierdzającym, że praca zdalna ma całe mnóstwo zalet, które są w stanie zrobić wiele dobrego, zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. To się jednak nie dzieje automatycznie. Potrzebna jest świadomość tych możliwości, ich rozsądne wykorzystanie, a przede wszystkim: wdrożenie systemu pracy zdalnej z głową. Robiąc to na hurra, wykorzystasz jedynie część tego potencjału, a efekty będą dość losowe. Warto więc skorzystać z usług tych, którzy znają się na rzeczy, do czego gorąco namawiam!

## W związku z dodatkowymi zaletami pracy zdalnej, zaproponowanymi przez Was w komentarzach, dodaję kolejne punkty! Tym razem kolejność przypadkowa:

Poniżej linki do poszczególnych wpisów w aktualnym cyklu:

Praca zdalna, część 1. Z czym to się je?

Praca zdalna, część 2. Zalety. – właście czytasz

Praca zdalna, część 3. Wady i wyzwania.

Praca zdalna, część 4. Dla kogo tak, dla kogo nie.

Praca zdalna, część 5. Jak zacząć / jak szukać.

Praca zdalna, część 6. Jak pracować, żeby nie zwariować?

Exit mobile version